fbpx

Papiery

Tworzenie unikalnych, spersonalizowanych projektów sprawia, że cardmaking zyskuje coraz większe grono zainteresowanych, zarówno wśród osób robiących kartki, jak również osób doceniających „papierowy” sposób składania życzeń. W dobie internetu ten miły gest zaczął być wypierany przez elektroniczne życzenia. Przyznajmy jednak, że otrzymanie kartki z życzeniami lub pięknego ręcznie wykonanego zaproszenia, jest czymś wyjątkowym i sprawia, że czujemy się docenieni i wyróżnieni. Na szczęście obdarowywanie bliskich kartkami okolicznościowymi zaczął wracać do  „łask” z uwagi na swój „wzniosły” charakter.

Rynek proponuje ogromny wybór papierów, które są najważniejszym materiałem, z którego składa się kartka okolicznościowa.  Najpiękniejsze papiery, wyróżniające się wzorami i kolorami to „papiery do scrapbookingu”, które odznaczają się odpowiednią gramaturą (sztywnością),  pozwalając na tworzenie estetycznego zaproszenia lub kartki okolicznościowej.

Papier o zbyt niskiej gramaturze może spowodować, że kartka/zaproszenie może być wiotki, lub nieładnie się marszczyć. Do swoich prac wybieram zawsze papiery wysokiej jakości, pozwalające zachować piękny wygląd kartki przez długie lata.